Општински штаб за ванредне ситуације одржао је данас 39. сједницу, на којој је закључено да се под здравственим надзором налази 94 особе, док је 1231 лице по одобрењу епидемиолога изашло из надзора.

Од почетка пандемије, на подручју општине Прњавор забиљежено је 18 случајева заразе новим вирусом корона. Од укупног броја заражених, пет лица је опорављено, дванаест лица је и даље позитивно, док је једно лице преминуло.

На данашњој сједници Штаба констатовано је, да се у четири локална карантина тренутно налази 41 лице. У току јучерашњег дана, 29 особа које су допутовале из Аустрије, смјештене су у два карантина, хотел „Национал“ и хостел „Винчић“.

Општински штаб за ванредне ситуације продужио је данас мјеру забране приступа језеру Дренова до 30. априла.

У протекла 24 часа, општинска комунална полиција контролисала је 20 лица, која имају рјешење о кућној изолацији и сва контролисана лица су поштовала прописану мјеру, а према извјештају Полицијске станице Прњавор није било санкционисаних лица.