Општински штаб за ванредне ситуације одржао је данас 47. сједницу, на којој је закључено, да према тренутној епидемиолошкој ситуацији под здравственим надзором налази се 146  особа, а по одобрењу епидемиолога, 1308 лица је изашло из надзора.

На Штабу је констатовано, да је у Дому за његу старијих лица у Дервенти регистровано новозаражено лице које је већ дужи временски период корисник овог дома, али има стално пребивалиште на подручју општине Прњавор. Лице није остваривало контакте изван ове установе.

У протекла 24 часа, општинска комунална полиција контролисала је 47 лица, која имају рјешење о кућној изолацији и сва контролисана лица су поштовала прописану мјеру.

Према извјештају Полицијске станице Прњавор, у протекла 24 часа, једно лице је санкционисано због непоштовања закључка о обавези ношења заштитне маске и рукавица.

У току дана биће објављене информације о мјерама спречавања ширења вируса корона које се односе на наступајуће вјерске празнике, а након сједнице Републичког штаба за ванредне ситуације.