Општински штаб за ванредне ситуације одржао је данас 24. сједницу на којој је разматрана тренутна епидемиолошка ситуација на подручју општине.

Према извјештају Хигијенско епидемиолошке службе Дома здравља, данас до 10:00 часова под здравственим надзором налази 216 лица, док су 953 особе изашле из надзора, по одобрењу епидемиолога. До овог тренутка, регистровано је седам лица заражених вирусом корона.

У карантину у Спортско рекреативном центру „Борик“ тренутно се налази 11 лица са мјестом пребивалишта у Прњавору, која су прекршила мјере кућне изолације или превезена са граничних прелаза.

Општински штаб за ванредне ситуације донио је одлуку, да апотеке у наредном периоду раде од 7.00 до 18.00 часова радним данима и викендом од 7.00 до 15.00 часова. У циљу континуираног снабдијевања лијековима и медицинским средствима, направљен је распоред дежурних апотека.

У протекла 24 часа, Општинска комунална полиција контролисала је 33 лица и сва контролисана лица су поштовала прописане мјере. Према подацима Полицијске станице Прњавор у протекла 24 часа није било санкционисаних лица.

Службеници Полицијске станице Прњавор у наредном периоду контролисаће и санкционисати лица испод 65 године, а везано за поштовање наредбе о забрани кретања уторком и петком од 7.00 до 11.00 часова.

Општински штаб за ванредне ситуације још једном апелује на грађане да поштују прописане мјере, како би се спријечила могућност ширења вируса и повећање броја обољелих лица.