Општински штаб за ванредне ситуације одржао је данас, 11. сједницу на којој је констатовано, да је тренутна епидемиолошка ситуација на подручју општине Прњавор под контролом. До 12.00 часова није било случајева захваћених инфекцијом вируса корона, а под здравственим надзором је 642 лица.

Штаб апелује на послодавце којима је омогућен рад, да наставе са провођењем појачаних хигијенско-епидемиолошких мјера, и уколико имају сазнања да је неко од запослених лица био у непосредном контакту са лицима која долазе са угрожених подручја, да предузму предложене мјере и поступе у складу са прописаном процедуром.

Апел је упућен и грађанима старије животне доби и хроничним болесницима да смање контакте и да остану код куће како се не би излагали ризику и опасности.

На сједници Општинског штаба за ванредне ситуације донесен је и закључак да се настави са наложеним превентивним мјерама и мјерама дезинфекције.