Општински штаб за ванредне ситуације одржао је данас 40. сједницу, на којој је разматрана тренутна епидемиолошка ситуација на подручју општине Прњавор.

На сједници је закључено, да нема новозаражених лица, да се под здравственим надзором налази 90 особа, док је по одобрењу епидемиолога 1240 лица изашло из надзора.

Општински штаб за ванредне ситуације констатовао је, да се у локалним карантинима тренутно налази 45 лица, да су у току јучерашњег дана на гранични прелаз Градишка, једним возилом стигла два лица са мјестом пребивалишта на општини Прњавор, од којих једно лице има позитиван налаз на корона вирус.

Лице са позитивним налазом директно је транспортовано у бањалучки студентски центар, док је друго лице смјештено у посебан општински карантин, у просторијама ФК „Љубић“.

Од почетка пандемије, на подручју општине Прњавор забиљежено је 18 случајева заразе новим вирусом корона. Од укупног броја заражених, пет лица је опорављено, дванаест лица је и даље позитивно, док је једно лице преминуло.

У протекла 24 часа, општинска комунална полиција контролисала је 11 лица, која имају рјешење о кућној изолацији и сва контролисана лица су поштовала прописану мјеру, док су службеници Полицијске станице Прњавор санкционисали једно лице због непоштовања полицијског часа.