Општински штаб за ванредне ситуације одржао је данас 53. сједницу на којој је закључено да нема новозаражених лица, под здравственим надзором налази се 111  особа, а по одобрењу епидемиолога, 1439 лица је изашло из надзора.

У протекла 24 часа, општинска комунална полиција контролисала је 45 лица, која имају рјешење о кућној изолацији и сва контролисана лица су поштовала прописану мјеру, док су припадници Полицијске станице Прњавор санкционисали два лица због кршења полицијског часа и једно лице због непоштовања обавезе ношења заштите маске и рукавица.

Протеклих дана, општински инспектори обављали су превентивне контроле и поступали едукативно према привредним субјектима који су у понедјељак почели са радом, а везано за поштовање наредбе о раду и упутства Института за јавно здравство Републике Српске.