На 25. сједници Општинског штаба за ванредне ситуације закључено је, да на подручју општине Прњавор нема новообољелих лица, а према тренутној епидемиолошкој ситуацији под здравственим надзором налази се 212 особа.

По одобрењу епидемиолога, 993 особе су изашле из здравственог надзора.

У карантину у Спортско рекреативном центру „Борик“ тренутно се налази 13 особа, док се у карантину у Спортској дворани „Слога“ налази 19 лица.

Општински штаб за ванредне ситуације донио је наредбу да се успостави још један локални карантин за смјештај жена, дјеце, трудница и других особа из осјетљивих категорија, на локацији Ловачког дома у Спортско рекреативном центру „Борик.

У протекла 24 часа, Општинска комунална полиција контролисала је 31 лице које има рјешење о кућној изолацији и сва контролисана лица су поштовала прописану мјеру.

Службеници Полицијске станице Прњавор санкционисали су три лица, у протекла 24 часа. Два лица су санкционисана због кршења Одлуке о забрани кретања изван мјеста пребивалишта, док је једно лице санкционисано због непоштовања мјере полицијског часа.

Општински штаб за ванредне ситуације позива грађане да наставе поштовати прописане мјере, како би се спријечила могућност даљег ширења вируса и повећање броја обољелих лица.