Општински штаб за ванредне ситуације одржао је данас 48. сједницу на којој је констатовано, да је још једно лице заражено вирусом корона на подручју општине и да је заражено лице имало одређени број контаката на подручју општине које тренутно испитује Хигијенско – епидемиолошка служба Дома здравља.

Према тренутној епидемиолошкој ситуацији, под здравственим налази се 117 особа, док је по одобрењу епидемиолога, 1348 лица је изашло из надзора.

У протекла 24 часа, општинска комунална полиција контролисала је 46 лица, која имају рјешење о кућној изолацији и сва контролисана лица су поштовала прописану мјеру, док према извјештају Полицијске станице Прњавор није било санкционисаних лица.

У протеклом периоду општински инспектори су обављали појачане контроле привредних субјеката везано за поштовање хигијенских мјера заштите и код два привредна субјекта су утврђене неправилности.

Републички штаб за ванредне ситуације јуче је донио закључак о забрани кретања данас у 15:00 часова до сутра у 5.00 часова, као и закључак о укидању обавезе ношења заштитних рукавица на отвореним површинама.

Одлуком Републичког штаба, од сутра, 7. маја полицијски час ће почињати у 22.00 часова и трајати до 5:00 часова наредног дана, док на снази остаје забрана забрана кретања изван мјеста пребивалишта од суботе, у 12:00 часова до недјеље у 18:00 часова.

Лицима старости 65 година и више, од сутра ће бити омогућено кретање, сваким даном од 7:00 до 13:00 часова.