На подручју општине Прњавор, регистрован је један нови случај заразе вирусом корона, под здравственим надзором налази 75 лица, док су укупно 1173 особе изашле из надзора, закључено је на данашњој сједници Општинског штаба за ванредне ситуације.

Командант Општинског штаба за ванредне ситуација и начелник општине Прњавор, Дарко Томаш, информисао је јавност, да је новозаражено лице, особа мушког пола, млађе животне доби, која је из општинског карантина прије два дана превезена у бањалучки клинички центар, због повишене температуре.

„Лице је приликом тестирања у локалном карантину имало негативан налаз, али је поновним тестирањем у Универзитетско клиничком центру у Бањалуци утврђено присуство вируса“, рекао је Томаш.

Томаш је нагласио, да је од укупног броја лица код којих је регистровано обољење COVID -19, пет лица излијечено, док се четири лица налазе у бањалучком студентском центру, а два лица на Универзитетском клиничком центру у Бањалуци.

„Републички штаб за ванредне ситуације јуче је донио закључак о забрани кретања у дане Васкрса, од петка у 15.00 часова до суботе у 5.00 часова, као и од суботе у 15.00 часова до понедјељка у 5.00 часова“, рекао је Томаш и напоменуо да је на снази и наредба Републичког штаба о забрани кретања лица изван мјеста пребивалишта, од суботе у 12.00 до недјеље у 18.00 часова.

На данашњој сједници Општинског штаба за ванредне ситуације закључено је, да наредба о регулисању рада трговинских, угоститељских и других објекта остаје непромијењена, али да се препоручује привредним субјектима којима је дозвољен рад, да прилагоде своје радно вријеме у складу са закључком о забрани кретања у дане Васкрса.

Општински штаб за ванредне ситуације позвао је грађане да поштују прописане мјере, како би се спријечила могућност даљег ширења вируса и повећање броја обољелих лица.

Из Штаба поручују, да само уз дисциплиновано поштовање мјера, може се очекивати, да кроз 20 дана дође до ублажавања рестриктивних мјера.

У протекла 24 часа, општинска комунална полиција контролисала је 22 особе које имају рјешење о кућној изолацији и сва контролисана лицу су поштовала прописану мјеру. Такође, према извјештају Полицијске станице Прњавор, у протекла 24 часа, није било санкционисаних лица.