Општински штаб за ванредне ситуације одржао је данас 12. сједницу, на којој је констатовано, да се под здравственим надзором на подручју општине Прњавор, до 9:30 часова налазило 745 особа и да је у посљедња 24 часа код једне особе регистрован случај заразе вирусом корона.

Директор Дома здравља обавјестио је Општински штаб за ванредне ситуације, да је синоћ добио информацију, да је једна особа са територије општине Прњавор позитивна на вирус корона.

Особе које су биле у блиском контакту са зараженом особом, такође су тестиране и њихови тестови су негативни.

Одмах по добијању информације о позитивном налазу, Дом здравља је заражено лице ставио под здравствени надзор, као и особе које су биле у непосредном контакту са зараженом особом.

На сједници Општинског штаба за ванредне ситуације донесен је и закључак, да се тражи од Општинске управе да помогне набавку додатне заштитне опреме за службе Дома здравља и Полицијске станице, те комуналну полицију.

Штаб је апеловао, на грађане старије животне доби и хроничне болеснике да смање контакте и да остану код куће, како се не би излагали ризику и опасности.

Лица која су под здравственим надзором обавезна су поштовати основно правило самоизолације (остати код куће и избјегавати блиске контакте са другим људима), те боравити у посебној просторији и уколико су у могућности, користити посебно купатило.

Чланови породице лица које је под здравственим надзором су у обавези да поштују препоруке надлежних органа, да избјегавају кретање и социјални контакт, али тако да не наруше своје радне и друге неодложне обавезе.