Општински штаб за ванредне ситуације одржао је данас сједницу на којој је закључено, да је су у протекла 24 часа регистрована четири лица заражена вирусом корона, а ради се о мушким особама, млађе и средње животне доби.

Под здравственим надзором тренутно се налази 80 особа.

У складу са закључком Републичког штаба за ванредне ситуације, до 16. новембра 2020. године забрањују се сва јавна окупљања у групама већим од 50 лица, сва приватна окупљања у групама већим од 10 лица (свадбе, крштења, рођендани, прославе и други породични скупови сличне природе), као и музика уживо у угоститељским објектима за исхрану и пиће.

Закључком Републичког штаба за ванредне ситуације, обавезују се грађани, да на отвореном и у затвореном простору носе заштитну маску и придржавају се заштитне мјере физичког растојања од два метра. Од обавезе ношења маске, изузета су дјеца млађа од 7 година, лица са посебним потребама која не могу скинути маску без помоћи других и лица која обављају физичку, спортску и рекреативну активност у оквиру спортских објеката.

Општински штаб за ванредне ситуације апелује на грађане да буду одговорни и поштују епидемиолошке мјере и препоруке Института за јавно здравство Републике Српске.

Од почетка пандемије, на подручју општине регистроване су 264 особе заражене вирусом корона, док је 228 лица опорављено.