Општина Прњавор стипендираће 235 ученика и студената, и троје студената са Косова и Метохије за шта је у буџету издвојено 300.000 КМ.

Уговори о стипендирању потписани су са 53 ученика, 156 редовних студената, 26 студената из реда борачке популације и три студента са Косова и Метохије.

Начелник општине Прњавор Дарко Томаш рекао је да исплаћују 10 једнаких стипендија по 100 КМ за редовне студенте, 70 КМ за ученике и 150 КМ за студенте из реда борачке популације.

Он је додао да ће наредне године бити пронађени и нови видови подршке за све који вриједно раде и уче.

“Ми смо прва локална заједница у Републици Српској која додјељује и студентске награде, што се показало као један од успјешних пројеката у последње три године”, нагласио је Томаш.

Општина Прњавор за студентске награде издваја 15.000 КМ.

Отац четворо дјеце Милутин Росић, који је и ратни војни инвалид, данас је потписао уговор за стипендирање једног студента и два средњошколца из своје куће.

Милан Симеунчевић, студент четврте године Филозофског факултета у Бањалуци, каже да овај вид подршке локалне заједнице сваком студенту добро дође.

СРНА, Т.С.