Општина Прњавор је добила пројекат Фифа гол, у оквиру кога ће бити изграђен нови стадион вриједан 300.000 долара, речено је данас на састанку министра породице, омладине и спорта у Влади РС Соње Давидовић, предсједника Фудбалског савеза РС, Миле Ковачевића, начелника општине Прњавор, Дарка Томаша и представника Фудбалског клуба „Љубић“.

Министар породице, омладине и спорта, Соња Давидовић рекла је да је ово значајан догађај не само за Прњавор, већ и за читаву Републику Српску, те нагласила да је важно што ће свјетска кућа фудбала изградити један овако значајан комплекс у Прњавору. „Честитам начелнику Томашу и руководству ФК „Љубић“ који су успјели изборити се за један овако значајан пројекат. Честитке и Фудбалском савезу Српске који даје значајну подршку реализацији пројекта“ рекла је Давидовићева. Предсједник Фудбалског савеза Републике Српске, Миле Ковачевић рекао је да је побједа у пројекту лијеп поклон за младост општине Прњавор без обзира да ли се баве фудбалом или спортом уопштено. Ковачевић је рекао, да ће бити изграђена два терена, један од вјештачке и други од природне траве, те да је у плану и изградња  пратећих садржаја као што су свлачионице, двије трибине од по 300 и 500 мјеста, те хотелски објекат, који би био самоодржив. „Мислимо да шансе постоје и зато нам је потребна помоћ, не само локалне заједнице, него и предсједника Републике Српске и Владе Републике Српске, да сви заједно изградимо причу која ће бити препознатљива и изван Републике Српске“, рекао је Ковачевић. Он је нагласио, да су многе локалне заједнице аплицирале за овај пројекат, али да су се одлучили за Прњавор због ангажовања руководства општине и Фудбалског клуба „Љубић“. Начелник општине, Дарко Томаш рекао је да је велика част што је Прњавор уз подршку Владе Републике Српске и Фудбалског савеза Републике Српске добио овај значајан пројекат. „У ФК „Љубић“ се предано радило у протекле двије године под новом, подмлађеном управом. У прилог томе иду и постигнути резултати од реновирања свих просторија до броја дјеце која тренирају у клубу. Драго ми је што се и изван Прњавора препознају ови резултати, што данас званично имамо прилику и да видимо. Урадићемо све да оправдамо указано повјерење“, рекао је Томаш. Он је изразио увјерење, да ће нови стадион бити и мјесто окупљања младих спортиста не само из Републике Српске и БиХ, него и из региона, мјесто окупљавања свих људи који воле спорт. Предсједник Фудбалског клуба „Љубић“ захвалио је свима који су помогли да Прњавор добије пројекат Фифа гол. Декет је рекао, да у Школи фудбала тренира 195 дјечака и дјевојчица.