Од 2022. године у буџету Општине Прњавор планирана су средства за новчану помоћ родитељима за свако рођено дијете у износу од 500,00 КМ, а укупно планирана средства за ове намјене износе 130.000,00 КМ.

У мјесецу априлу организован је пријем за 40 породица које су у прва три мјесеца ове године добиле принову. Данас је пријем организован за још 69 породица које су поднијеле захтјев за накнаду поводом рођења дјетета. У ових 69 породица рођена је 71 беба, обзиром да су двије породице добиле близанце.

Укупно утрошена средства од почетка године износе 55.500,00 КМ.

Раније је Општина додјељивала новчану накнаду трећем и сваком сљедећем рођеном дјетету, а од 2022. године додјељује се за свако рођено дијете са подручја ове локалне заједнице.

„Честитке родитељима који су добили потомке и остварили право на ову накнаду, а захвалност и одборницима ДНС-а који су били иницијатори идеје. Желим да дјеце буде све више и више и да у наредних 6 мјесеци број буде већи него што је у првих шест“, изјавио је начелник општине, Дарко Томаш.