Општински развојни тим јуче је организовао састанке секторских група у поступку израде “Стратегије развоја општине Прњавор за период 2022-2028. година”. На састанцима је било ријечи о дефинисању приоритета за сваки од стратешких циљева из платформе, заједно са мјерама и предлозима стратешких пројеката. Чланови секторских група за област друштвеног развоја, привредног развоја и област заштите животне средине, имали су конструктивне приједлоге и коментаре који ће бити уврштени у ову радну верзију.

Подсјећамо да је Стратегија развоја општине Прњавор кључни стратешко-плански документ, који би требало да подстиче будући раст и развој заједнице. Усмјерена је у правцу стварања квалитетнијих услова за живот грађана, јачању пословне и предузетничке климе, повећању инвестиција и подизању еколошке свијести. Стратегија је резултат договора и партнерства кључних институција, организација и појединаца који су учествовали у њеној изради, те представља заједничку иницијативу у реализацији визије развоја до 2028. године.