Општински штаб за ванредне ситуације одржао је данас сједницу, на којој је закључено да је тренутна епидемиолошка ситуација на подручју општине Прњавор по питању вируса корона под контролом и да није потребно доносити рестриктивније мјере.

Републички штаб за ванредне ситуацији, јуче је донио закључак којим је постојеће мјере продужио до 18. марта 2021. године, а штабовима за ванредне ситуације општина/градова издао наредбу, да у складу са епидемиолошком ситуацијом на својој територији донесу рестриктивније мјере, од мјера дефинисаних закључком и да предузму све потребне мјере и радње на санацији епидемиолошке ситуације.

У протекла 24 часа на подручју општине Прњавор регистрована су четири случаја заразе вирусом корона, једно лице старије животне доби је преминуло, док се под здравственим надзором налази 87 особа.

Општински штаб за ванредне ситуације дао је препоруку, да се поводом 24. марта, Дана општине Прњавор одржи минималан број манифестација, уз строго поштовање епидемиолошких мјера.

Од почетка пандемије, на подручју општине Прњавор регистрованo је 995 особа заражених вирусом корона, док је 75 лица преминуло.

На данашњој сједници Општински штаб за ванредне ситуације разматрао је и усвојио овогодишњи план рада Општинског штаба за ванредне ситуације, план оперативног спровођења плана активности у припреми и спровођењу мјера заштите и спасавања од шумских и других пожара на отвореном простору у општини Прњавор, као и план оперативног спровођења плана одбране од поплава у општини Прњавор.