Општински штаб за ванредне ситуације одржао је данас сједницу на којој је закључено, да је ситуација на подручју општине Прњавор по питању пандемије вируса корона под контролом и да није потребно доносити рестриктивније мјере од оних које је јуче донио Републички штаб за ванредне ситуације.

Закључком Републичког штаба, до 11. марта године на снази остаје ограничено радно вријеме, од 06.00 до 22.00 часа, угоститељских објеката за исхрану и пиће, забрана јавних окупљања у групама већим од 50 лица и приватних окупљања у групама већим од 10 лица, а број присутних особа у угоститељским објектима ограничава се на максимално 50 посјетилаца на једној етажи угоститељског објекта.

У складу са закључком, забрањује се рад фитнес центара, организација и извођење музике уживо у угоститељским објектима за смјештај, исхрану и пиће, организоване рекреативне активности, тренажни процеси и такмичарске активности спортских организација и спортиста свих узраста, осим професионалних спортских активности укључујући и тренажни процес истих.

У протекла 24 часа на подручју општине Прњавор нема новозаражених лица, док се под здравственим надзором налази 71 особа. Тренутно је активно 47 случајева заразе вирусом корона, док је 855 лица опорављено. Од почетка пандемије на подручју општине Прњавор преминула су 73 лица, од тога најстарије преминуло лице рођено је 1933. године, док је најмлађе рођено 1960. године.

Општински штаб за ванредне ситуације апеловао је на грађане, да по принципу личне одговорности поштују епидемиолошке мјере које су на снази, како у наредном периоду не би дошло до повећања броја заражених лица.