Водостаји на подручју општине Прњавор су на најнижем нивоу и тренутно стање је стабилно, закључено је на данашњој сједници Општинског штаба за ванредне ситуације.

Анализирајући информацију Републичког штаба за ванредне ситуације везано за најављене падавине у наредним данима, Општински штаб је донио закључак да је ситуација на подручју општине Прњавор задовољавајућа и да се не очекују проблеми са поплавама.

Из Општинског штаба су најавили, да се наставља са мониторингом водостаја, да су службе у приправности и у случају потребе расположиви ресурси биће стављени другима на располагање.

Из Штаба апелују на грађане, да из мјере предострожности у сливовима потока и ријека предузму додатне мјере заштите имовине.