У протекла 24 часа на подручју општине Прњавор регистрованe су четири новозаражене особе, док је једно лице преминуло од посљедица заразе вирусом корона. Под здравственим надзором тренутно се налази 325 лица, закључено је на данашњој сједници Општинског штаба за ванредне ситуације.

У складу са закључком Републичког штаба за ванредне ситуације, до 27. септембра на снази остају постојеће епидемиолошке мјере.

Општински штаб за ванредне ситуације позива грађане, привредне субјекте и јавне институције, да остану одговорни у поштовању превентивних мјера. Тренутне епидемиолошке мјере представљају минималан и занемарив напор сваког појединца, а пружају велики допринос преоптерећеном здравственом систему.

Из Штаба позивају грађане и раднике, да кроз подршку вакцинацији дају свој допринос стабилизацији цјелокупне ситуације.

Од почетка пандемије, на подручју општине Прњавор регистрована је 1621 особа заражена вирусом корона, док је 109 лица преминуло од посљедица заразе.