У оквиру обиљежавања Дана општине Прњавор, синоћ је у Народној библиотеци организована промоција стрип албума „Сарајевски атентат“, дјело стрип аутора из Републике Српске. Предсједник Удружења љубитеља стрипа РС „Девета димензија“ Зоран Пејић, истакао је да је на овом албуму, чија је радња смјештена у Први свјетски рат, радило 15 еминентних аутора из Републике Српске.

Један од чланова удружења, Прњаворчанин Здравко Кнежевић, који у приватној колекцији има око 5.000 добро очуваних стрипова, нада се да ће заинтересованост за стрипове на овим просторима у будућности расти. Као свој допринос томе Кнежевић ће, у сарадњи са директором Народне библотеке Славишом Благојевићем, ускоро организовати стрип-радионице за дјецу. Такође, од сада ће се у понуди Народне библиотеке Прњавор осим књижевних дјела наћи и колекција стрипова, коју је синоћ предсједник удружења „Девета димензија“ уручио библиотеци на поклон.