У Прњавору је синоћ одржана 17. општинска смотра фолклора на којој је учествовало пет културно умјетничких друштава која дјелују на подручју ове општине.

Осим Српског просвјетног и културног друштва /СПКД/ „Просвјета“, као организатора, наступили су и Градско културно умјетничко друштво /ГКУД/ „Пронија“ Прњавор, Културно умјетничко друштво/КУД/ „Свилен конац“ Насеобина Лишња, Удружење Украјинаца „Златни клас“ Прњавор и  Удружење Чеха „Чешка беседа“ Маћино Брдо.

Умјетнички руководилац СПКД „Просвјета“ Бранко Милишић каже да је смотра фолклора замишљена да на једном мјесту окупи сва друштва која раде на подручју општине да би показала шта из културне заоставштине његују и чувају.

„Вечерас је на сцени Дома културе играло око 200 фолклораша. Нажалост свједоци смо да се из године у годину све мање друштава појављује на смотри јер су нека угашена, а нека немају довољно чланова“ , каже Милишић.

На вечерашњој манифестацији наступили су и чланови гостујућег друштва „Бранд Петрушев“ Богданци, Сјеверна Македонија.

Македонка Илина Иванђикова каже да је фолклор лијепа народна традиција, захваљујући којој се млади доста друже, упознају много људи из других земаља, али и уче о  другим културама.

Она каже да су људи у Прњавору пријатни, дружељубиви и добри домаћини.

Општинска смотра фолклора одржана је у оквиру програма обиљежавања 24. марта Дана општине Прњавор.

СРНА, Т.С.