Јавна расправа о Нацрту плана капиталних инвестиција општине Прњавор за период 2019-2021. године одржана је данас у Центру за културу.

Расправи су присуствовали начелник општине, Дарко Томаш, предсједник Скупштине општине, Жељко Симић, замјеник начелника општине Прњавор, Славиша Миланковић, начелник Одјељења за стамбено-комуналне послове и инвестиције, Далибор Прерадовић са сарадницима,  начелник Одјељења за локални економски развој и друштвене дјелатности са сарадницима, представници мјесних заједница и заинтересовани грађани.

Начелник општине Прњавор, Дарко Томаш подсјетио је овом приликом да је израда трогодишњег плана капиталних инвестиција као документа, неопходна из разлога јер је Општина Прњавор у оквиру УНДП-овог МЕГ  пројекта прошле године добила средства у износу преко 200.000,00 КМ за реконструкцију улице Вида Њежића.

„Ове године очекујемо такође да добијемо средства, а кандидовали смо пројекат – изградња водоводне мреже у пословној зони. С друге стране, Општина Прњавор је у пројекту добијања БФЦ сертификата, као сертификата који говори о повољном пословном окружењу и услов и за један и други документ јесте усвајање трогодишњег плана капиталних инвестиција“.

Начелник Томаш је подсјетио да је данашњој јавној расправи претходио позив представницима мјесних заједница да доставе своје приједлоге приоритетних инфраструктурних пројеката. „Нисмо од свих добили приједлоге, али оно што смо добили, бодовано је  по методологији од стране УНДП –а и у коначности представљено као један документ који се нашао у Нацрту плана пред одборницима СО-е на посљедњој сједници.  На сједници је одлучено да се упути у јавну расправу“, рекао је Томаш. Он је истакао, да је очекивао већи одзив грађана, али и изразио захвалност онима који су присуствовали и имали конкретне приједлоге.

„Ради се о трогодишњем плану капиталних инвестиција и сваке године ће се разматрати његово извршење, исто тако сваке године доносиће се и појединачни планови. На нама је да обезбједимо што више средстава и да план у што већој мјери буде и извршен. Напоменуо сам данас присутнима да трогодишњи план капиталних инвестиција не треба да схвате као списак жеља, јер ако буде тако, биће тежак 100 милиона марака, а сви добро знамо да у наредне три године не можемо располагати са толиким износом за инвестиције и да је на првом мјесту да буде реалан и објективан како би на тај начин био и проводив у дјело“, закључио је Томаш.