Javna rasprava o Nacrtu odluke o radnom vremenu u ugostiteljskim, trgovinskim, zanatskim, uslužnim i drugim objekatima na području opštine Prnjavor održana je juče u Centru za kulturu. Raspravi su prisustvovali načelnik opštine, Darko Tomaš, predsjednik Skupštine, Željko Simić, načelnik Odjeljenja za inspekcijske poslove, Suzana Švraka sa saradnicima, te vlasnici ugostiteljskih, trgovinskih, zanatskih, uslužnih i drugih objekata, kao i zainteresovani građani. Načelnik Odjeljenja za inspekcijske poslove, Suzana Švraka rekla je da su se izneseni prijedlozi uglavnom odnosili na radno vrijeme trgovinskih objekata i njihov rad nedjeljom. „U narednom periodu radićemo da uobličavanju prijedloga i sugestija koje smo mogli čuti na raspravi. Budući da je bilo i pismenih prijedloga i njih ćemo uvrstiti u izvještaj sa javne rasprave koji će se naći pred odbornicima“, istakla je Švraka. Neki od ugostitelja predlažu da radno vrijeme ostane od dva časa i da bude univerzalno, a najveća diskusija vodila se oko radnog vremena objekata koji se nalaze u stambenim zgradama.