Opština Prnjavor će do 10. decembra dobiti budžet za 2023. godinu, što će biti prvi put da se ovako rano usvoji najvažniji opštinski dokument, rekao je načelnik opštine, Darko Tomaš.

On je nakon sinoćnje javne rasprave o nacrtu budžeta podsjetio da je okvir budžeta za 2023. godinu 27.670.000 KM, što je za oko 4 miliona manje od drugog rebalansa za ovu godinu, za šta su razlog doznačena sredstva viših nivoa vlasti tokom 2021. godine i u istoj godini realizovano kreditno zaduženje.

„U budžetu za narednu godinu biće oko 2.800.000 KM sredstava za investicije zahvaljujući čemu se očekuje još jedan poseban investicioni ciklus„ , rekao je Tomaš.

Tomaš kaže da će u prijedlog budžeta biti uvrštene sve pozitivne i realne sugestije i prijedlozi koje su iznijeli građani na javnoj raspravi, kao i privrednici na Privrednom savjetu.

Srna T.S.