Општински штаб за ванредне ситуације одржао је 53. сједницу, на којој је закључено, да на подручју општине Прњавор нема новозаражених лица, под здравственим надзором налази се 99 особа, а по одобрењу епидемиолога, 1431 особа је изашла из надзора.

На сједници Штаба донесен је закључак, да се накнада за боравак дјеце у предшколским установама неће плаћати током обуставе рада, а у мјесецу када вртићи почињу са радом, иста ће бити обрачуната на основу броја дана коришћења вртића.

У протекла 24 часа, општинска комунална полиција контролисала је 34 лица, која имају рјешење о кућној изолацији и сва контролисана лица су поштовала прописану мјеру.

Припадници Полицијске станице Прњавор, у протекла 24 часа санкционисали су три лица због непоштовања обавезе ношења заштите маске и рукавица, док је општинска комунална полиција санкционисала једно лице због кршења исте мјере.

Републички штаб за ванредне ситуације јуче је донио допуну закључка, која се односи на кућну изолацију на пријављени број дана. Наиме, за лице које пријави да ће боравити у Републици Српској краће од 14 дана, републички инспектор доноси рјешење о стављању у изолацију у кућној средини на пријављени број дана.

Лице којем је донесено рјешење по овом основу обавезно је да се пријави надлежној хигијенско-епидемиолошкој служби у мјесту боравка у року 24 часа од уласка у Републику Српску, а надлежној комуналној полицији прије напуштања мјеста боравка.