Данас је у просторијама општине одржан уводни састанак Општинског развојног тима за израду Стратегије развоја општине Прњавор, за период 2022-2028. година. Члановима тима који чине представници општинске управе и скупштине општине, представници удружења и локалних привредника, представљен је план рада израде стратегије, чији је рок средином наредне године. План рада ће обухватити прикупљање података, радионице фокус група, финансијске пројекције, те јавне консултације за дефиницање стратешких пројеката.

Стратегија развоја општине Прњавор представља стратешки документ који дефинише развој локалне заједнице и представља путоказ за свеукупни друштвени развој. Стратегија ће такође садржавати приоритете и развојне правце дефинисане у стратешким документима, како Републике Српске и Босне и Херцеговине, тако и документима релевантним за процес европских интеграција.