Начелник општине Прњавор Дарко Томаш  одржао је  данас састанак са представницима удружења укључених у Савез националних мањина општине Прњавор и уручио им донацију за опремање канцеларије Савеза.

На састанку је било ријечи и о имплементацији пројекта “Промоција едукативних садржаја о националним мањинама у основношколском образовању“ , у којем је ове године учествовала и општина Прњавор.

Томаш  је изразио захвалност свим учесницима са подручја ове локалне заједнице за успјешно завршен пројекат , као и финансијерима Европској Унији и Савјету Европе.

„У нашој општини по први пут  је реализован овакав пројекат, којим је осим такмичења ученика основних школа у познавању националних мањина предвиђена и израда брошуре са подацима о свим удружењима, као и донација опреме за канцеларију Савеза“ , рекао је Томаш.

Он је прецизирао да су данас општинском Савезу уручени рачунар, штампач, пројектор и платно за пројектор и изразио очекивање да ће нова опрема допринијети њиховом још бољем и квалитетнијем раду.

Предсједник општинског Савеза Фрањо Ровер оцијенио је да је пројекат успјешно реализован и  нагласио да је Прњавор од партнера пројекта добио највише оцјене од свих општина/градова учесника.

Он каже да су у току припреме за републичко такмичење које ће се одржати у Требињу од 14. до 17. јуна.

На подручју општине Прњавор живи  13 националних мањина, од којих су најбројнији Украјинци.

СРНА, Т.С.