Данас је у сали СО Прњавор одржан састанак Партнерске групе у поступку ревизије Стратегије развоја општине Прњавор. Партнерска група, као консултативно и савјетодавно тијело у процесу ревизије стратегије, осигурава учешће свих релевантних фактора у локалној заједници. Члановима Партнерске групе, која се сем општинских, састоји и од представника јавних установа, школа, невладиних организација и привредних субјеката, координатори Развојног програма Уједињених нација (УНДП), представили су нацрт ревидиране платформе стратегије и омогућили им да изнесу своје приједлоге и коментаре, који ће бити уграђени у коначну верзију документа.

Предсједник СО Прњавор, Жељко Симић, истакао је да се данашњим састанком жели показати како Стратегија развоја наше општине не треба да буде само брига општинске управе, већ да је потребно заједно дјеловати.

Огњен Јевђенић, технички дирекор фабрике “Стандард”, истакао је своје задовољство због данашњег састанка и различитих мишљења која су изнета овом приликом. Јевђенић је напоменуо и значај бављења пројектима претприступних фондова Европске уније и стварањем повољних услова за довођење нових инвеститора.

Одлука о ревизији Стратегије развоја општине Прњавор, за период од 2012. до 2020. године, наћи ће се на сљедећем скупштинском засједању.