Nakon sjednice Opštinskog štaba za vanredne situacije, na kojoj se razmatrala aktuelna epidemiološka situacija vezana za virus COVID-19 (korona virus), jedan od zaključaka jeste preporuka upućena Organizacionom odboru za obilježavanje Dana opštine, a koja podrazumijeva otkazivanje svih planiranih manifestacija.

“Na osnovu preporuke i zaključka Štaba za vanredne situacije opštine Prnjavor, na trećoj sjednici Organizacionog odbora za obilježavanje Dana opštine Prnjavor donijeli smo odluku, u skladu sa preporukama, da se sve manifestacije koje su planirane povodom obilježavanja Dana opštine Prnjavor odgađaju do daljnjeg. Dakle do 30. marta sigurno, a ukoliko se stvore uslovi sve te manifestacije će biti prenesene u april mjesec. To podrazumijeva da neće biti svečane sjednice, niti bilo koje druge manifestacije predviđene programom za obilježavanje Dana opštine”, izjavio je Željko Simić, predsjednik Skupštine opštine Prnjavor i predsjednik pomenutog odbora.