Поводом новонастале ситуације везано за потенцијалну појаву корона вируса, у четвртак, 27.02, одржан је састанак представника Одјељења за инспекцијске послове Општине Прњавор, здравствених установа, Одсјека за цивилну заштиту и Кабинета начелника општине. Један од закључака састанка јесу и препоруке за грађане општине Прњавор и то:

Због повећаног броја пацијената заражених корона вирусом, како у Кини, тако и у сусједним земљама, обавјештавају се особе које се тренутно налазе на територији наше општине, а које су у последњих 14 дана боравиле у Италији, посебно на територији Сјеверне Италије, у Кини, Јужној Кореји и Ирану, да се телефонски јаве свом породичном љекару, како би се узели подаци, евентуално предузеле епидемиолошке мјере, односно дали савјети у даљем поступању, ради правовременог лијечења и сузбијања болести.  Напријед наведене инструкције посебно се односе на особе које имају повишену тјелесну температуру, кашаљ и отежано дисање.

Свим грађанима, а посебно оним који путују у или долазе из вирусом захваћених подручја, препоручује це примјена мјера смањења ризика од акутних респираторних инфекција и то:

• избјегавање блиског контакта са особама које имају акутну респираторну инфекцију,
  • често прање руку, посебно након директног контакта са болесним људима или њиховом околином,
  • путници који имају симптоме акутне респираторне инфекције требало би приликом кашљања или кијања да прекрију нос и уста једнократним марамицама, те да оперу руке,
  • особе које долазе из Италије, посебно Сјеверне Италије, Кине, Јужне Кореје и Ирана и које оболе од респираторне инфекције и до 14 дана од повратка, требало би да се јаве у надлежну здравствену установу ради правовременог лијечења и спречавања ширења болести.

Такође се препоручује да хронични болесници и старије особе не одлазе на велике јавне скупове и мјеста на којима евентуално могу да се заразе неким вирусом.