Поводом 12. маја, Дана Војске Републике Српске, данас је на подручју мјесне заједнице Прњавор и Ратковац, одржан парастос борцима који су дали своје животе за стварање Републике Српске.

„Посебно треба нагласити да се међу овим борцима налазе имена сва три конститутивна народа и свих националних мањина, јер смо сви заједно бранили свој град“, истакао је Владе Живковић, предсједник Борачке организације општине Прњавор. Парастос је одржан испред градског спомен комплекса на ком су уклесана имена 71 борца Војске Републике Српске, који су били распоређени у 124 ратне јединице.

Начелник општине Прњавор, Дарко Томаш, нагласио је да је наша општина у протеклом рату поднијела немерљиву жртву, будући да је 626 бораца наше општине дало своје животе за отаџбину.

„Оно што могу обећати јесте да ћемо сваке године настојати да окупимо дјецу из школа и да ово не буде само парастос већ и историјски час за све нас млађе, који смо имали срећу да не учествујемо директно у ратним дешавањима“, рекао је Томаш и додао да морамо дати све од себе да се жртве никада не забораве.