У циљу имплементације пројекта „Промоција едукативних садржаја о националним мањинама у основношколском образовању“ одржан је четврти састанак радне групе.

Састанку су, осим представника Општинске управе, присуствовали и представници основних школа са подручја општине Прњавор, Савеза националних мањина Републике Српске и предсједници удружења националних мањина која дјелују на подручју општине Прњавор. Начелник Одјељења за локални економски развој и друштвене дјелатности и координатор овог пројекта, Љубиша Шикарац  упознао је присутне са даљим корацима који се морају спровести у оквиру планираних пројектних активности. Током састанка, представници школа које учествују у пројекту пренијели су своја искуства и информисали присутне о степену спремности такмичарских група.

Предсједник Савеза националних мањина Републике Српске информисао је присутне о детаљима везано за сам дан такмичења. Такмичење школа општине Прњавор у познавању националних мањина ће бити одржано 22. фебруара, на којем ће се такмичити 17 тимова који ће представљати осме разреде свих основних школа. Прије самог такмичења, представници такмичарских група ће имати прилику да посјете град Бијељину 15. фебруара, како би размјенили искуства и са ученицима других школа на тему познавања садржаја о националним мањинама.

Општи циљ овог пројекта је промоција едукативних садржаја о припадницима националних мањина у редовном основношколском образовању. Реализација пројекта дефинисана је кроз сљедеће конкретне циљеве: очување културног идентитета, развијање и јачање мултикултуралности промоцијом културе и обичаја. У оквиру пројекта, одржат ће се и такмичење основних школа из општине Прњавор о познавању националних мањина у БиХ, како би се скренула пажња на значај промовисања језика и присутности националних мањина.

Пројекат у вриједности од 10.000 евра финансирају Европска унија и Савјет Европе, уз учешће општине Прњавор у финансијском и у организационом дјелу. Општина Прњавор је једна од пет општина у БиХ гдје се кроз пројекте спроводи имплементација кровног пројекта Савјета Европе под називом „Јачање заштите националних мањина у БиХ“ у оквиру програма „Horizontal Facility“ за Западни Балкан и Турску. „Horizontal Facility“ има буџет од 25 милиона евра, од чега је 20 милиона евра обезбиједила Европска унија, а 5 милиона евра Савјет Европе.