Кабинет начелника општине Прњавор др Синише Гатарића и Спортско риболовно друштво „Укрински цвијет“ организовали су јуче на језеру Дренова обиљежавање двије године од како је општина Прњавор оборила гинисов рекорд у припреми рибље чорбе. Предсједник Скупштине општине Борко Лукановић изразио је задовољство због великог броја гостију који су присуствовали манифестацији.

“Данас је овдје много риболоваца, ратних војних инвалида, гостију из Србије и Хрватске. Ова манифестација не представља само дружење, већ има и велики значај за промоцију туризма општине. Језеро Дренова има све предиспозиције да постане прави туристички бисер”, истакао је Лукановић. На језеру Дренова јуче је одржано и 12. такмичење лов удицом на пловак и такмичење у припремању рибље чорбе у котлићу. Учествовало је 11 екипа сениора и седам екипа ратних војних инвалида. Побједник такмичења у риболову у категорији сениора и шампион стазе је Гроздан Симикић из Дервенте, а награда за најбољу рибљу чорбу припала је екипи из Доњих Вијачана. Општина Прњавор је на Преображење прије двије године, прављењем 3.804 килограма чорбе, оборила ранији рекорд из Масачусетса од 3.020 килограма.