Одјељење за борачко-инвалидску заштиту Општинске управе општине Прњавор, обавјештава јавност општине Прњавор, да је на основу Пројекта бањске рехабилитације ратних војних инвалида и чланова породица погинулих бораца Одбрамбено-отаџбинског рата Републике Српске за 2022. годину, расписаног од стране Министарства рада и борачко-инвалидске заштите и распоредног налога, општини Прњавор припало 30 мјеста за кориснике бањске рехабилитације.

Комисија за избор корисника бањске рехабилитације, при Одјељењу за борачко-инвалидску заштиту, расписала је Јавни позив за бањску рехабилитацију на који се јавило 80 лица, од чега 43 чланова породицe погинулих бораца и 37 ратних војних инвалида.

Комисија је сачинила Листу изабраних корисника бањске рехабилитације на коју је Министарство рада и борачко-инвалидске заштите дало сагласност.

По Плану 20 изабраних корисника упућује се дана 05.12.2022. године у Завод за физикалну медицину и рехабилитацију „Др Мирослав Зотовић“ Бања Лука, у трајању од 10 дана, а преосталих 10 изабраних корисника се упућују 15.12.2022. године, такође у трајању од 10 дана.

Одјељење за борачко-инвалидску заштиту Општинске управе општине Прњавор, организује одлазак и повратак изабраних корисника у бањско-климатску установу, а средства су обезбијеђена у буџету општине Прњавор.

Полазак прве групе изабраних корисника је 05.12.2022. године у 09.00 часова испред зграде Општине Прњавор у улици Светог Саве број 10, а повратак 15.12.2022. године у 10.00 часова испред Завода за физикалну медицину и рехабилитацију „Др Мирослав Зотовић“ Бања Лука.

Полазак друге групе изабраних корисника је 15.12.2022. године у 09.00 часова испред зграде Општине Прњавор у улици Светог Саве број 10, а повратак 25.12.2022. године у 10.00 часова испред Завода за физикалну медицину и рехабилитацију „Др Мирослав Зотовић“ Бања Лука.