Oдјељење за просторно уређење Општинске управе општине Прњавор обавјештава jaвност општине Прњавор, да је 18. јула 2018. године ступио на снагу нови Закон о легализацији бесправно изграђених објеката („Службени гласник Републике Српске“, број 62/18). На основу новог закона, грађани и привредни субјекти који легализују нелегално изграђене објекте, плаћају накнаде потпуно изједначене са редовном градњом. Напомињемо, да лица која поднесу захтјев након 18. јануара 2019. године плаћају 20% увећанe накнадe од редовног износа. Општинска управа општине Прњавор ће донијети одлуку о олакшицама за плаћање и то за: све борачке категоријe, лица са тежим инвалидитетом, социјално угрожена, избјегла, расељена лица и повратнике, те жене жртве рата. За све информације, грађани се могу обратити у просторије Општинске управе општине Прњавор у Одјељењу за просторно уређење, улица Карађорђева број 2, приземље, канцеларија број 6, 7 и 8 сваким радним даном од 07:00 до 15:00 часова или путем телефона 051/663-162 и 051/660 – 905.