Закључком Општинског штаба за ванредне ситуације, апотеке могу да раде сваким даном од 7.00 до 22.00 часa. У вријеме када апотеке не раде, снабдијевање лијековима и медицинским средствима вршиће се путем дежурства или приправности у најмање једној апотеци.

Дежурне апотеке радиће у објекту до 22.00 часа сваким даном, а након наведеног периода дужне су одржавати приправност путем телефона. Број телефона на који ће грађани моћи контактирати апотеке биће истакнут на вратима.

До 20. јула, распоред дежурних апотека је сљедећи

7. и 8. јули –“PharmaNova” Светог Саве број 25,                                                                                                                        9. и 10. јули –“Апотека +” Лазе Лазаревића број 5,                                                                                                                    11. и 12. јули –“Европа Лек” Новака Пивашевића број 4,                                                                                                      13. и 14. јули –„PharmaNova“ Светог Саве број 25,                                                                                                                        15. и 16. јули –“Апотека +” Лазе Лазаревића број 5,                                                                                                                    17. и 18. јули –“Европа Лек“ Новака Пивашевића број 4,                                                                                                     19. и 20. јули –“PharmaNova” Светог Саве број 25.