У циљу провођења мјера за спречавање и сузбијање заразних болести, те заштите и спасавања становништва, Начелник општине Прњавор донио је Наредбу о регулисању рада трговинских, угоститељских, занатских, услужних и других објеката и служби на подручју општине Прњавор:

1. Забрањује се рад сљедећим објектима, сваким радним даном и у дане викенда, до 23. марта 2020. године:
  • угоститељским објектима свих категорија,
  • занатско-услужним радњама, осим ауто-механичарским радњама, ауто – праонама, техничким прегледима возила и такси службама, под условом да редовно проводе мјере дезинфекције
  • трговинама, осим радњи за продају прехрамбене робе
  • трговачким центрима, осим у дијелу у којем се прометује прехрамбеним производима.
  1. Субјекти из тачке 1. којима је дозвољен рад, могу да раде у времену од 7:00 до 18:00 часова,
  2. Хотели, хостели и мотели могу пружати угоститељске услуге искључиво за пријављене госте ових објеката.
  3. Бензинске пумпе настављају да раде у досадашњем режиму, с тим да се забрањује рад угоститељског објекта у оквиру бензинске пумпе, а продаја осталих производа дозвољена је до 18:00 часова.
  4. Апотеке раде без промјене радног времена, а пољопривредне апотеке могу да раде до 18:00 часова.
  5. Достава животних намирница, кетеринг и достава брзе хране је дозвољена од 7:00 до 18:00 часова за оне субјекте који су регистровани за обављање те дјелатности, уз максималне мјере хигијене и сигурности, које ће контролисати контролни органи.
  6. Објектима брзе хране дозвољен је рад путем шалтера, без конзумирања хране у објекту, у којем се купац не смије задржавати.
  7. Трговинским објектима врсте драгстор и субјектима који обављају дјелатност производње хљеба, пецива, свјеже тјестенине и колача искључиво у погледу продаје њихових производа, ограничава се радно вријеме од 7.00 до 22.00 часа, с тим да су дужни организовати шалтерску продају од 18.00 до 22.00 часа.
  8. Сви субјекти којима је дозвољено да раде дужни су да обезбиједе ограничен број људи у затвореном простору, уз мјере појачане дезинфекције, тако да се на улазу регулише број особа које истовремено могу улазити.
  9. Испред благајни означити и организовати размак између купаца од најмање један метар.
  10. Контролним органима је наложено да се непоштовање ових мјера кажњава у складу са Законом о заштити становништва од заразних болести и Кривичним законом.
  11. Општинска управа, јавна предузећа и установе организоваће одређени број улаза, а грађане позивамо да не долазе у наведене институције без велике потребе.
  12. Задужује се Одјељење за инспекцијске послове да у провођењу ове Наредбе обезбиједи поштовање исте од стране напријед наведених субјеката.
  13. О извршењу задатака из ове Наредбе органи из тачке 13. свакодневно ће извјештавати команданта Општинског штаба за ванредне ситуације.
  14. Наредба број 01/1-014-66/20 од 13.03.2020. године, ставља се ван снаге.
  15. Ова Наредба ступа на снагу одмах, а објавиће се у „Службеном гласнику општине Прњавор“.

Наредба о регулисању рада трговинских, угоститељских, занатских, услужних и других објеката и служби на подручју општине Прњавор