У складу са закључком Републичког штаба за ванредне ситуације, и на приједлог Општинског штаба за ванредне ситуације, Начелник општине донио је Наредбу о регулисању рада трговинских, угоститељских, занатских, услужних и других објеката и служби на подручју општине Прњавор.

У циљу провођења мјера за спречавање и сузбијање заразних болести, те заштите и спасавања становништва:

1. Забрањују се сва јавна окупљања.
  2. Забрањује се рад сљедећим субјектима, сваким радним даном и у дане викенда, до 13.04.2020. године:
  • угоститељским субјектима, свих категорија,
  • занатско-услужним радњама у којима се остварује блиски контакт са корисницима (фризерским, козметичким и другим услужним радњама који пружају услуге његе и одржавања тијела),
  • свим дјечијим вртићима и играоницама,
  • базенима, „wellness“ и спа центрима засебно и у склопу хотелског смјештаја,
  • трговинама, осим субјеката из тачке 3. и 4. ове Наредбе,
  • приватним стоматолошким амбулантама,
  • приређивачима игара на срећу, и
  • спортским организацијама и школама спорта, те тренинга и организовање такмичења за спортисте свих категорија.
  1. До 13.04.2020. године ограничава се рад од 07,00 до 18,00 часова, а недјељом од 07,00 до 12,00 часова:
  • трговинама на велико,
  • трговачким центрима, у којима могу само радити трговине прехране/робе широке потрошње, апотеке, пољопривредне апотеке, трговине бијелом техником, водоматеријалом и санитаријама, грађевинским материјалом, ауто дијеловима и дијеловима за пољопривредне машине, електроматеријалом, керамиком, као и тргвине боја и лакова ако се налазе у трговачком центру,
  • свим субјектима који обављају занатско-услужне дјелатности, осим дјелатности које су забрањене тачком 2. алинеја 2. ове Наредбе,
  • трговинама прехране/широке потрошње, трговинама бијелом техником, водоматеријалом и санитаријама, грађевинским материјалом, ауто дијеловима, дијеловима за пољопривредне машине, електроматеријалом, керамике и боја и лакова, трговинама сточне хране,
  • пољопривредним апотекама,
  • дрогеријама.
  1. Трговинским објектима врсте драгстор и субјектима који обављају дјелатност производње хљеба, пецива, свјеже тјестенине и колача искључиво у погледу продаје њихових производа, ограничава се радно вријеме од 7:00 до 18:00 часа.
  2. Објектима брзе хране дозвољен је рад путем шалтера, без конзумирања хране у објекту, у којем се купац не смије задржавати.
  3. Достава животних намирница, кетеринг, достава ауто-дијелова, достава канцеларијског материјала, достава грађевинског материјала и достава брзе хране је дозвољена од 7:00 до 18:00 часова за оне субјекте који су регистровани за обављање те дјелатности, уз максималне мјере хигијене и  сигурности, које ће контролисати контролни органи.
  4. Бензинске пумпе настављају да раде у досадашњем режиму, с тим да се забрањује рад угоститељског објекта у оквиру бензинске пумпе, а продаја осталих производа дозвољена је до 18:00 часова.
  5. Хотели, хостели и мотели могу пружати угоститељске услуге искључиво за пријављене госте ових објеката.
  6. Апотеке могу да раде радним даном од 7:00 до 18:00 часова, а викендом од 7:00 до 15:00 часова. У вријеме када апотеке не раде, снабдијевање лијековима и медицинским средствима вршиће се путем дежурства или приправности у најмање једној апотеци.
  7. Сви субјекти којима је дозвољено да раде дужни су да обезбиједе ограничен број људи у затвореном простору, уз мјере појачане дезинфекције, тако да се на улазу регулише број особа које истовремено могу улазити.
  8. Испред благајни означити и организовати размак између купаца од најмање један метар.
  9. Контролним органима је наложено да се непоштовање ових мјера кажњава у складу са Законом о заштити становништва од заразних болести и Кривичним закоником Републике Српске.
  10. Општинска управа, јавна предузећа и установе организоваће одређени број улаза, а грађане позивамо да не долазе у наведене институције без велике потребе.
  11. Задужује се Одјељење за инспекцијске послове да у провођењу ове Наредбе обезбиједи поштовање исте од стране напријед наведених субјеката.
  12. О извршењу задатака из ове Наредбе органи из тачке 14. свакодневно ће извјештавати команданта Општинског штаба за ванредне ситуације.
  13. Наредба број 01/1-014-87/20 од 30.03.2020. године и Наредба о измјени наредбе број 01/1-014-87-1/20 од 03.04.2020. године стављају се ван снаге.
  14. Ова Наредба ступа на снагу одмах, а објавиће се у „Службеном гласнику општине Прњавор“.