buvljak-prnjavorНови начелник Прњавора Дарко Томаш спријечио је наставак продаје општинске имовине, коју је започела претходна власт, поништивши конкурс за продају земљишта на двије локације бувље пијаце. Овим потезом Томаш је стопирао продају десет дунума земљишта у улици Вида Њежића, а четрдесетак власника штандова коначно су одахнули послије двогодишње стрепње да ће остати без посла. – Поништио сам одлуку о продаји земљишта, јер желим да зауставим продају општинских добара, што је била стална пракса мог претходника. Креатори идеје о продаји најавили су да ће десет одсто од продајне цијене бити искоришћено за уређење нове локације бувљака на неком другом мјесту, али је свакоме јасно да износ није довољан за ту намјену – рекао је Томаш. Из кабинета начелника најављују да општинско земљиште неће олако крчмити, као што је то рађено претходних година, а потез Томаша наишао је на подршку продаваца на бувљаку за које је овај посао једини извор прихода. – Радом на бувљаку прехрањујемо породице. Захвални смо начелнику Томашу, јер је спријечио да останемо без посла и без коликих-толиких прихода за живот – поручио је један од продаваца након што је у петак сазнао за одлуку о обустављању продаје земљишта. Одборници Скупштине општине су на приједлог Томашевог претходника Синише Гатарића одобрили продају десет дунума општинског земљишта на том локалитету. Одлука о продаји је мировала све до 8. новембра ове године, када је бивши начелник расписао јавни позив за продају ове парцеле иако се тада већ знало да не остаје на досадашњој функцији. У Комуналном предузећу “Парк”, које газдује пијацом, истичу да нису могли оспорити одлуку Скупштине о продаји. Одборници СНСД-а, који су у вријеме доношења одлуке о продаји били опозиција, прегласани су од стране власти са СДС-ом на челу. Тако је продат паркинг у центру града, а на том мјесту подигнут је стамбено-пословни објекат. У приватне руке доспјели су, између осталог, и зграда и двориште Црвеног крста, те земљиште на којем се од оснивања налази Школа за музичко образовање. Изјаву о продаји земљишта пијаце у петак нисмо успјели да добијемо од Гатарића, јер није одговарао на телефонске позиве.

Дефицит

Иако је на примопредаји дужности 17. новембра Синиша Гатарић рекао свом насљеднику да су показатељи стања буџета позитивни, Дарко Томаш је у петак казао да је општина у дефициту. – До сада сам установио да општина има око два милиона неисплаћених обавеза – казао је Томаш.

Б.Р. – Глас Српске