Načelnik opštine Prnjavor Darko Tomaš danas je osudio najavu otvaranja kladionice u blizini Osnovne škole “Branko Ćopić” i dvije srednje škole u ovoj lokalnoj zajednici. Tomaš je istakao da Opština nema nikakvih nadležnosti u otvaranju kladionica i da je reagovao odmah nakon što je jutros dobio informaciju o otvaranju tog objekta, te da je opštinska inspekcija dobila zadatak da izađe na lice mjesta i utvrdi ko stoji iza toga. On je naveo da je kontaktirano i Ministarstvo finansija Republike Srpske da izvrši kontrolu. “U zakonu ne postoji odredba koja ograničava otvaranje kladionica u neposrednoj blizini školskih objekata. Mislim da ovo nije moralno niti društveno odgovorno. Osuđujem sve koji su učestvovali u ovome”, rekao je Tomaš. On je najavio da će u toku dana uputiti inicijativu Narodnoj skupštini Republike Srpske da se traži izmjena zakonskog propisa koji reguliše ovu oblast. “Ranije je bila obaveza da se u krugu od 300 metara od školskih objekata ne mogu otvarati kladionice i mislim da takvu odredbu treba hitno vratiti već na narednoj sjednici Narodne skupštine. Ne mislim da je problem samo u Prnjavoru, slični problemi postoje i u drugim opštinama i gradovima, a ovakve pojave treba u startu spriječiti”, rekao je Tomaš. Mogućnost najave otvaranja ove kladionice na društvenim mrežama osudili su i brojni Prnjavorčani koji su jednoglasni da ovakvim sadržajima nije mjesto u neposrednoj blizini škola.

SRNA, T.S.