Командант Општинског штаба за ванредне ситуације и начелник општине, Дарко Томаш гостовао је у програму РТРС-а, гдје је говорио о пресјеку стања и епидемиолошкој ситуацији на подручју општине Прњавор.

Томаш је потврдио, да је још једно лице заражено вирусом корона, да је новозаражено лице особа која има више хроничних обољења и која се лијечила у Београду.

Томаш је нагласио, да је мјера карантина уведена ради заштите цјелокупног становништва и спречавања ширења вируса на заједницу, те да комфор и интерес појединца, никада и никако не може бити изнад јавног здравља.

„Локална заједница ће помоћи привредним субјектима на подручју општине, а ублажавање мјера ићи ће постепено по фазама, од 27. априла“, рекао је Томаш.

Јутарњи програм РТРС-а

– О пресјеку стања и епидемиолошкој ситуацији на подручју општине Прњавор у програму РТРС-а, још један случај заразе вирусом корона.- Новозаражено лице особа која има више хроничних обољења и која се лијечила у Београду. Прије десетак дана лице дошло на територију општине, а задњих пар дана смјештено на Универзитетско клинички центар Бањалука.- Мјера карантина уведена ради заштите цјелокупног становништва и спречавања ширења вируса на заједницу. Комфор и интерес појединца, никада и никако не може бити изнад јавног здравља.- Локална заједница ће помоћи привредним субјектима на подручју општине.- Ублажавање мјера постепено у фазама, од 27. априла.

Gepostet von Дарко Томаш am Samstag, 25. April 2020