Начелник општине, Дарко Томаш даровао је данас златним дукатом, Теодору Ратковац прву бебу рођену у Новој години. Мајка Драгана првог малог суграђанина родила је првог јануара у 9.30 часова у Универзитетско клиничком центру БЛ.

За родитеље, Драгану и Саву из Доњих Смртића био је то најљепши почетак године.

„Све је протекло у најбољем реду, термин је био 31. децембра, али наша дјевојчица је мало сачекала и родила се првог јануара. Супруг је изабрао име за бебу“, рекла је мајка Драгана.

Беба Теодора прво је дијете у породици Ратковац, а отац Саво каже да Нова година није могла боље да почне.

„Ово је најљепши могући поклон. Захваљујем се начелнику Томашу, што нас је данас посјетио и даровао нашу Теодору златним дукатом“, рекао је Саво.

Начелник општине, Дарко Томаш нагласио је, да је даривање прве бебе једна од најљепших начелничких дужности.

„Честитам рођење кћерке Теодоре породици Ратковац, и велико ми је задовољство бити данас са њима овдје. Морам напоменути да је до сада била пракса да се прва новорођена беба дарује у прњаворском породилишту, али је оно тренутно затворено због тријаже на вирус корона и све породиље се шаљу у Бањалуку или Градишку. Испред УКЦ смо добили информацију да је ово прва беба рођена на подручју општине“ рекао је Томаш.