Начелник општине, Дарко Томаш уручио је данас дукат за Вукана Митрића, прву бебу са подручја општине Прњавор рођену у 2023. години.

Вукан је рођен првог јануара у породилишту у Градишци и друго је дијете у породици Саше и Данијеле Митрић.

Мајка Данијела каже да је дјечак по рођењу био тежак 2.800 грама и дугачак 50 центиметара.

„Порођај је протекао без потешкоћа, медицинско особље у Градишци је било изузетно љубазно, сада смо срећни, у својој кући“, рекла је Митрићева.

Начелник општине, Дарко Томаш породици је честитао принову, а Вукану пожелио много здравља, среће и успјеха.

„Ово је добар примјер почетка једне године“, рекао је Томаш.

Он је подсјетио да Општина Прњавор различитим субвенцијама постиче младе на заснивање породице и родитељство. Ранијих година одређена новчана средства исплаћивана су за треће и свако наредно рођено дијете, а од прошле године уведена је пракса исплате по 500 КМ за свако новорођенче са подручја локалне заједнице.

Томаш је упутио позив свим суграђанима који имају приједлоге за нове начине подршке и помоћи младима да се јаве у Општину.

„Желимо да чијемо све добре приједлоге, сагледамо их и реализујемо“, рекао је Томаш у изјави новинарима.

У прошлој години на подручју општине Прњавор рођено је 245 беба.

Срна Т.С.