Општинска организација Црвеног крста организовала је данас акцију добровољног давања крви, коју је подржао начелник општине Прњавор др Синиша Гатарић и 31 пут дао крв. „Први пут сам крв дао у средњој школу, а будући да сам ишао у медицинску школу и да имам прилично ријетку крвну групу, често су ме звали да дам крв за болницу. Та навика ми је остала и даље преко војске, па све до данашњих дана“, рекао је начелник Гатарић.

Он је нагласио, да давањем крви човјек показује истинску хуманост, те позвао грађане који нису до сада давали крв да то учине, јер на тај начин некоме могу спасити живот. Ово је трећа по реду акција добровољног давања крви која је одржана у просторијама Црвеног крста Прњавор. У склопу акције крв је дало укупно 88 грађана.