Начелник општине Прњавор др Синиша Гатарић оштро је осудио вандалски чин у коме су оштећене јавне чесме Повелич, са којих се Прњаворчани снабдијевају питком водом. „Оштро осуђујемо овај вандалски чин и очекујемо да надлежне службе у што краћем року пронађу починиоце и исте казне. Бојимо се да није случајно што се ово десило дан након сједнице Скупштине општине, на којој је донесен закључак да се до краја љета вода са изворишта Повелич доведе у град. Треба сви да се запитамо, коме смета све добро што се уради у нашем граду, а посебно чињеница да ће Прњавор у 2016. години први пут од када постоји имати питку воду.“, рекао је Гатарић.  У току ноћи непознати починиоци су оштетили јавне чесме Повелич са којих се Прњаворчани снабдијевају питком водом. Одјељење за стамбено – комуналне послове и инвестиције је ангажовало извођача радова и једна чесма је оспособљена за употребу, док су двије и даље ван функције.