Делегације Општине Прњавор и Борачке организације општине Прњавор положиле су данас вијенце на спомен плочу на локалитету Липе, обиљежавајући тридесет година од заустављања продора непријатељских јединица према Прњавору и бањалучкој регији.

Ово је један од битних догађаја у календару којим се прославља Дан општине. Данашњи Прњавор не би постојао да није било прњаворских бораца, због којих се мора чувати мир, наглашено је данас на Мотајици.

Начелник општине, Дарко Томаш рекао је да се не смије дозволити да никада у будућности  дође до рата и да сваки конфликт треба ријешавати преговорима и договорима који ће бити да корист свих људи.

“Желио бих да са овог мјеста поручим, да ћемо и у будућности чувати мир на корист оних који су стварали Републику Српску”, рекао је Томаш.

Одлуком тадашњих општинских власти, команде штаба Територијалне одбране и других, 24. марта 1992. године на обронцима Мотајице изашао је други одред из пратеће чете, како би зауставили напредовање непријатељских снага.