Начелник општине Прњавор др Синиша Гатарић и министар Федералног министарства за расељене особе и избјеглице др Един Рамић отворили су јуче у мјесној заједници Лишња модернизован локални пут у дужини километар и 300 метара, за чије је асфалтирање Федерално министарство за расељене особе и избјеглице издвојило 71.782,44 КМ, док је Општина Прњавор издвојила 17.945,61 КМ средстава. “Ово је добар примјер да општинска управа обезбједити један овакав пројекат, а да средства обезбједи нека од институција”, рекао је начелник општине Прњавор др Синиша Гатарић и додао да је ова дионица пута веома битна за становнике овог дијела општине, јер спаја четири мјесне заједнице за градом Прњавором. У Федералном министраству за расељене особе и избјеглице су нагласили да у Прњавору осим у пројекте одрживог развоја улажу и у обнову стамбених јединица.„ У 2015. години ово министарство је инвестирало на подручју општине Прњавор 113.320 КМ,  до сада у 2016. години је инвестирало 135.264 КМ и планира на обнову и изградњу стамбених јединица инвестирати још додатних 210.000 КМ“, рекао је министар Рамић. Представници мјесне заједница Лишња не крију своје задовољство завршетком радова на овој дионици, наглашавајући да је пут рађен прије тридесетак година и да је модернизација била неопходна.“ Захваљујемо начелнику Гатарићу и Федералном министарству на овој инвестицији, пут је заиста био дотрајао и сада смо му продужили вијек за још 30 година“, рекао је Емсад Пушкар, предсједник Савјета мјесне заједнице Лишња. Укупна вриједност пројекта модернизације локалног пута у мјесној заједници Лишња је 89.728,05 КМ.