Милош Брковић из Прњавора први је допливао до Часног крста на богојављенском пливању на ријецу Укрини у Палачковцима.

Брковић у овој светковини учествује од самог почетка 2013. године, а први пут осваја Часни крст. „Ово је велика част, али је најважније учествовати у одржавању традиције и наших обичаја“ , рекао је Брковић.

Њему је као награда припала освећена икона дар црквене општине и дукат који поклања општина Прњавор.

Протонамјесник Мићо Гојковић је подсјетио да је ово девета година како се одржава пливање за Часни крст, а данас је учествовало 11 пливача, међу којима је и једна жена.

Начелник општине Прњавор, Дарко Томаш захвалио је Црквеној општини Палачковци као организатору Богојављенског пливања, као и свим учесницима на исказаној храбрости и пожртвованости да на овај начин чувају традицију.

Богојављенском пливању у Укрини претходили су литургија у Храму светог Васлија Острошког у Горњим Палачковцима и крсни ход од цркве до обале Укрине, који је обновљен након више од шест деценија паузе.

/СРНА/