Представници предузећа „Мг Минд“ Прњавор и „Гранит“ из Скопља, су заједно са представницма мјесне заједнице Вијачани и општинским руководством данас потписали Меморандум о регулисању односа за рехабилитацију путног правца на подручју Вијачана, тачније од Крајишника до Каменолома, којим се дефинише одређена динамика реконструкције пута дужине 2, 6 километра.

„Реконструкција би требала бити завршена до краја августа, а тиме ће се значајно поправити квалитет живота мјештана на том подручју наше општине. Поменута предузећа су исказала добру вољу да сви заједно рјешавамо проблеме инфраструктурне природе“ казао је начелник општине, др Синиша Гатарић.

Потписивању меморандума присуствовао је и директор Гранитове пословне јединице Бањалука, Зоран Тројановски.

„Гранит је раније потписао уговор са начелником општине Прњавор, др Синишом Гатарићем, о враћању локалног пута у првобитно стање, а ево дошло је вријеме и за реализацију тог уговора. Добра воља и “Гранита” и “МГ Минда” постоји, а ја се овим путем захваљујем становништву на стрпљењу и разумијевању“ казао је Трајановски.

Предузеће “МГ Минд” учествује као подизвођач радова на изградњи аутопута Бањалука-Добој и заједно са “Гранитом” учествује и на одржавању локалних путева, а одржавање ће бити настављено и у будућности, истакли су представници овог предузећа.

Предсједник Савјета МЗ Доњи Вијачани, Дејан Суботић, истакао је да је захваљујући начелнику општине Прњавор данас потписан меморандум о реконструкцији поменутог путног правца, те у име становника мјесне заједнице коју заступа захвалио начелнику Гатарићу на потписивању меморандума.

prnjavorlive.info