Џудисткиња Марија Малешевић и атлетичар Давид Мирковић изабрани су вечерас за најбоље спортисте општине Прњавор за 2022. годину.

Малешевићева је у прошлој  години освојила 14 медаља од чега 13 златних и једну сребрну, а била је, између осталог,  првакиња Балкана, Републике Српске и БиХ.

Она је након церемоније проглашења најбољих у изјави новинарима рекла да је пријатно изненађена јер се ово признање нашло у њеним рукама, али да је оно мотив и подстрек за даљи труд и рад.

„У току су припреме за Првенства Републике Српске и БиХ, као и уобичајене наступе и турнире. Очекује нас много тренинга и такмичења са којих очекујемо нове успјехе и медаље“ , рекла је дванаестогодишња Марија, која је изабрана и за најперспективнију спортисткињу.

Давид Мирковић је титулу најбољег, али и најперспективнијег прњаворског спортисте  добио захваљујући одличним резултатима постигнутим на атлетским  такмичењима. Вишеструки је шампион БиХ у више дисциплина краљице спорта.

Овај дјечак који има само 11 година каже да се планира још дуго бавити спортом који воли и низати успјехе какве је имао у протеклој години.

Организатор и домаћин вечерашње 22. манифестације избора спортисте године била је општина Прњавор.

Начелник општине Дарко Томаш честитао је прњаворским спортистима на оствареним резултатима, али и родитељима који несебично помажу да се до успјеха дође.

Он је појаснио да је овогодишњу манифестацију пратила специфична ситуација у којој су се тенисер Дражен Петровић и атлетичарка Јелена Гајић, сениори са неприкосновеним резултатима, одрекли награда и препустили млађим колегама.

„Ово довољно говори како о Драженовим и Јелениним резултатима тако и о њиховим људским вриједностима протканим жељом да буду подстрек најмлађима“ , нагласио је Томаш.

Он је рекао да ће општина Прњавор  увијек бити уз све младе људе, а  љубав и подршку према спорту на најбољи начин показује издвојеним буџетским средствима која су у текућој години у износу од око 400.000 КМ.

За несебичан допринос и развој спорта на подручју општине Прњавор посебно признање је уручено Министарству породице омладине и спорта у Влади Репблике Српске за константну подршку и помоћ спортским колективима из Прњавора.

Примајући награду министар Златан Клокић истакао је да ресорно министарство подржава спорт уопште и све младе спортисте у Српској кроз грантове и различите конкурсе финансиране средствима из кабинета предсједника Српске и од игара на срећу.

Клокић каже да су спортисти најбољи промотери и амбасадори Републике Српске.

У истој категорији признање је добила и Здравствена установа „Кућа здравља Др Марјановић“ која већ неколико година обавља бесплатне систематске прегледе спортиста са подручја локалне заједнице.

На вечерашњој свечаности између 58 спортиста који су се нашли у конкуренцији избора најбољег у 2022. години проглашени су и најуспјешнији млади спортисти, сениори, екипе у колективном и индивидуалном спорту. Додијељена су посебна признања за врхунски спортски резултат за спортисте који су из Прњавора,  а наступају за клубове изван ове општине. Посебна признања уручена су и у категорији најупјешнији рекреативац, ветеран, спортски новинар, најуспјешнија омладинка у школском спорту, најбољи спортски радник, као и општински спортски амбасадор.

Јубиларну награду за 50 година постојања добио је Рукометни клуб „Слога“.

У категорији „Награда публике“  са 1.529 гласова које је добила на фејсбук страници начелника општине Прњавор Дарка Томаша прво мјесто освојила је џудисткиња Магдалена Морети, а друго мјесто са 1.458 гласова каратисткиња Теодора Игњатић.

Срна Т.С.